Skip to content

51 Barry LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 21, 2017

Property Information

Block147.32
Lot443
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,593
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$205,600
44%
Improvement Value:$261,500
56%
Total Assessment$467,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,598+1.0%
2024$11,486+5.9%
2023$10,846-0.1%
2022$10,860+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014