Skip to content

39 Clarence DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1967

Last Sale Price
$349,900
Last Sale Date
Nov 29, 2004

Property Information

Block147.33
Lot406
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,428
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
63%
Improvement Value:$121,200
37%
Total Assessment$327,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,134+1.0%
2024$8,056+5.9%
2023$7,607-0.1%
2022$7,617+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$349,900
DeedBook 12366, Page 777

Property Built

Built

Year Built: 1967