Skip to content

32 Mitzie LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2016

Last Sale Price
$141,000
Last Sale Date
May 14, 2002

Property Information

Block147.34
Lot389
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,500
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
40%
Improvement Value:$308,400
60%
Total Assessment$514,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,782+1.0%
2024$12,659+5.9%
2023$11,954-0.1%
2022$11,969+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$141,000
DeedBook 10868, Page 1262