Skip to content

63 Weaver DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1969

Last Sale Date
Jan 26, 2022

Property Information

Block147.38
Lot238
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class16
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,545
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
56%
Improvement Value:$159,700
44%
Total Assessment$366,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,840+1.0%
2024$8,752+6.1%
2023$8,251-0.1%
2022$8,262+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969