Skip to content

67 Weaver DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 3, 2019

Property Information

Block147.38
Lot239
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class15
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,920
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
61%
Improvement Value:$132,000
39%
Total Assessment$338,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,402+1.0%
2024$8,321+5.9%
2023$7,858-0.1%
2022$7,868+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$180,000

From:

To:

Sq Ft1,920DeedBook 16012, Page 453Recorded2/23/2015

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 5276, Page 904

Property Built

Built

Year Built: 1969