Skip to content

32 Patrick DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1967

Last Sale Date
Feb 22, 2015

Property Information

Block147.39
Lot214
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page149

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,152
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
70%
Improvement Value:$87,000
30%
Total Assessment$293,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,285+1.0%
2024$7,215+5.9%
2023$6,813-0.1%
2022$6,822+1.4%
Property History

Property Sale

Sale

From:

To:

Sq Ft1,152DeedBook 16343, Page 927Recorded3/17/2016

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 4678, Page 958

Property Built

Built

Year Built: 1967