Skip to content

35 Marin LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 14, 2021

Property Information

Block147.40
Lot152
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage948
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
79%
Improvement Value:$54,900
21%
Total Assessment$261,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,488+1.0%
2024$6,425+5.9%
2023$6,067+4.2%
2022$5,825+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971