Skip to content

36 Ralph LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2016

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 19, 2011

Property Information

Block147.42
Lot101
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,425
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
48%
Improvement Value:$223,600
52%
Total Assessment$430,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,677+1.0%
2024$10,574+5.9%
2023$9,985-0.1%
2022$9,998+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2016