Skip to content

24 Ralph LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2019

Last Sale Price
$332,500
Last Sale Date
Jul 30, 2004

Property Information

Block147.42
Lot104
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,576
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
35%
Improvement Value:$391,200
65%
Total Assessment$597,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,838+1.0%
2024$14,695+5.9%
2023$13,876-0.1%
2022$13,894+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2019

Property Sale

Sale
$332,500
DeedBook 12218, Page 910