Skip to content

48 Ralph LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2024

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 18, 2023

Property Information

Block147.42
Lot98
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class19
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,536
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
30%
Improvement Value:$507,500
70%
Total Assessment$722,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,932+58.8%
2024$11,289+5.9%
2023$10,660-0.1%
2022$10,674+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024