Skip to content

52 George DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2010

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 3, 2013

Property Information

Block147.43
Lot531
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,088
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$220,400
48%
Improvement Value:$242,400
52%
Total Assessment$462,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,491+1.0%
2024$11,380+5.9%
2023$10,746-0.1%
2022$10,760+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2010

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 4405, Page 150