Skip to content

2103 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1986

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 18, 2017

Property Information

Block147.54
Lot131
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2
Sq Footage2,179
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$359,400
58%
Improvement Value:$258,400
42%
Total Assessment$617,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,340+1.0%
2024$15,192+10.4%
2023$13,756-0.1%
2022$13,773+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986