Skip to content

1107 Mill Creek RoadManahawkin, NJ 08050

Built 2018

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 10, 2011

Property Information

Block147.55
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page142

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,849
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,100
32%
Improvement Value:$297,800
68%
Total Assessment$437,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,873+12.6%
2024$9,656+5.9%
2023$9,118-0.1%
2022$9,130+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2018