Skip to content

89 Lynn Ann LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1966

Last Sale Price
$369,900
Last Sale Date
Nov 5, 2019

Property Information

Block147.57
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page142

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,609
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$186,400
56%
Improvement Value:$146,300
44%
Total Assessment$332,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,261+1.0%
2024$8,181+8.2%
2023$7,560+3.3%
2022$7,320+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$369,900
Sq Ft1,609DeedBook 17719, Page 36Recorded12/16/2019

Property Built

Built

Year Built: 1966