Skip to content

44 Lynn Ann LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Price
$339,000
Last Sale Date
Jun 7, 2004

Property Information

Block147.57
Lot32
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page142

Building Details

Building Class17
Description3SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,346
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,200
36%
Improvement Value:$281,700
64%
Total Assessment$437,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,873+1.0%
2024$10,768+5.9%
2023$10,168-0.1%
2022$10,181+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$339,000
DeedBook 12117, Page 1207