Skip to content

11 Florence LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1975

Last Sale Date
Sep 23, 2021

Property Information

Block147.60
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page142

Building Details

Building Class15
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,266
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,900
62%
Improvement Value:$104,300
38%
Total Assessment$275,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,833+1.0%
2024$6,767+5.9%
2023$6,390-0.1%
2022$6,398+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975