Skip to content

64 Florence LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1966

Last Sale Date
Jan 21, 2014

Property Information

Block147.60
Lot48
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page142

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,958
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,200
51%
Improvement Value:$151,100
49%
Total Assessment$307,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,630+1.0%
2024$7,557+5.9%
2023$7,136-0.1%
2022$7,145+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1966