Skip to content

32 Florence LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 10, 2023

Property Information

Block147.60
Lot56
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page142

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage840
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$153,000
72%
Improvement Value:$58,500
28%
Total Assessment$211,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,252+1.0%
2024$5,201+5.9%
2023$4,911-0.1%
2022$4,917+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 14623, Page 1112

Property Built

Built

Year Built: 1966