Skip to content

7 Charles BlvdManahawkin, NJ 08050

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 25, 1994

Property Information

Block147.61
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page142

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage828
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,600
66%
Improvement Value:$75,000
34%
Total Assessment$220,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,478+1.0%
2024$5,425+5.9%
2023$5,122-0.1%
2022$5,129+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975