Skip to content

152 Patty LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1967

Last Sale Date
May 9, 2023

Property Information

Block147.64
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page142

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,152
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,300
64%
Improvement Value:$98,800
36%
Total Assessment$276,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,856+1.0%
2024$6,789+6.8%
2023$6,360-0.1%
2022$6,368+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967