Skip to content

47 Lawrence DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1970

Last Sale Date
Nov 23, 2021

Property Information

Block147.68
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,152
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$148,500
64%
Improvement Value:$84,200
36%
Total Assessment$232,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,778+1.0%
2024$5,722+5.9%
2023$5,403-0.1%
2022$5,410+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970