Skip to content

94 Lawrence DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1970

Last Sale Price
$54,900
Last Sale Date
Sep 26, 1984

Property Information

Block147.68
Lot34
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage840
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,100
68%
Improvement Value:$62,500
32%
Total Assessment$194,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,832+1.0%
2024$4,785+5.9%
2023$4,519-0.1%
2022$4,524+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$54,900
DeedBook 4246, Page 150

Property Built

Built

Year Built: 1970