Skip to content

26 Jeteemale DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1969

Last Sale Price
$382,500
Last Sale Date
Feb 3, 2009

Property Information

Block147.69
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class15
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,268
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$160,300
57%
Improvement Value:$120,600
43%
Total Assessment$280,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,975+1.0%
2024$6,907+5.9%
2023$6,523-0.1%
2022$6,531+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$382,500
DeedBook 14204, Page 320

Property Built

Built

Year Built: 1969