Skip to content

46 Jeteemale DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1969

Last Sale Price
$249,000
Last Sale Date
Oct 1, 2003

Property Information

Block147.69
Lot28
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage948
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,700
67%
Improvement Value:$72,700
33%
Total Assessment$220,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,473+1.0%
2024$5,420+5.9%
2023$5,118-0.1%
2022$5,124+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$249,000
DeedBook 11765, Page 791

Property Sale

Sale
$148,000
DeedBook 10729, Page 115

Property Sale

Sale
$52,000
DeedBook 4333, Page 664

Property Built

Built

Year Built: 1969