Skip to content

91 Jeteemale DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1969

Last Sale Price
$257,500
Last Sale Date
Oct 19, 2004

Property Information

Block147.69
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage840
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,900
66%
Improvement Value:$75,100
34%
Total Assessment$221,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,487+1.0%
2024$5,434+5.9%
2023$5,132-0.1%
2022$5,138+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$257,500
DeedBook 12322, Page 1993

Property Sale

Sale
$135,885
DeedBook 11367, Page 1137

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 10671, Page 342

Property Built

Built

Year Built: 1969