Skip to content

62 Jeteemale DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1969

Last Sale Price
$101,500
Last Sale Date
Nov 28, 1989

Property Information

Block147.69
Lot32
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage840
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,900
58%
Improvement Value:$103,800
42%
Total Assessment$249,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,200+1.0%
2024$6,140+5.9%
2023$5,798-0.1%
2022$5,806+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$101,500
DeedBook 4804, Page 568

Property Built

Built

Year Built: 1969