Skip to content

857 Jane DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 21, 2008

Property Information

Block147.70
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,258
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$151,900
65%
Improvement Value:$81,300
35%
Total Assessment$233,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,790+1.0%
2024$5,734+5.9%
2023$5,415-0.1%
2022$5,422+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971