Skip to content

877 Jane DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 9, 2018

Property Information

Block147.70
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page138

Building Details

Building Class15
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,338
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$151,900
58%
Improvement Value:$108,600
42%
Total Assessment$260,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,468+1.0%
2024$6,406+5.9%
2023$6,049-0.1%
2022$6,057+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971