Skip to content

120 Lee DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2001

Last Sale Date
Sep 22, 2021

Property Information

Block147.73
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page137

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRR1
Sq Footage3,462
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$196,700
37%
Improvement Value:$331,500
63%
Total Assessment$528,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,115+1.0%
2024$12,988+5.9%
2023$12,265-0.1%
2022$12,281+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2001