Skip to content

337 Jennings RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2015

Property Information

Block147.75
Lot45
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page137

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,042
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,900
52%
Improvement Value:$159,800
48%
Total Assessment$329,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,186+1.0%
2024$8,107+5.9%
2023$7,656-0.1%
2022$7,666+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$615,000
DeedBook 13233, Page 1170

Property Built

Built

Year Built: 1986