Skip to content

104 Pattiejoe LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2013

Last Sale Price
$217,500
Last Sale Date
Jan 10, 2000

Property Information

Block147.82
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page148

Building Details

Building Class18
Description3SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR1
Sq Footage2,262
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,700
35%
Improvement Value:$369,900
65%
Total Assessment$568,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,868+1.0%
2024$13,732+6.0%
2023$12,953-0.1%
2022$12,970+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2013

Property Sale

Sale
$217,500
DeedBook 10022, Page 865

Property Sale

Sale
$218,000
DeedBook 4840, Page 828

Property Sale

Sale
$97,670
DeedBook 4261, Page 641