Skip to content

116 Pattiejoe LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block147.82
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page148

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR1
Sq Footage2,066
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,900
47%
Improvement Value:$225,600
53%
Total Assessment$426,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,340+1.0%
2024$10,238+6.1%
2023$9,653-0.1%
2022$9,666+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$111,515
DeedBook 4267, Page 887

Property Built

Built

Year Built: 1984