Skip to content

141 Peter RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1983

Last Sale Date
Aug 23, 2021

Property Information

Block147.85
Lot47
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page148

Building Details

Building Class16
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR1
Sq Footage3,052
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,700
44%
Improvement Value:$252,800
56%
Total Assessment$451,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,211+1.0%
2024$11,102+5.9%
2023$10,484+1.5%
2022$10,332+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1983