Skip to content

113 Bernard DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 22, 2021

Property Information

Block147.92
Lot52
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page146

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRR1
Sq Footage1,544
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,700
57%
Improvement Value:$147,900
43%
Total Assessment$346,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,606+1.0%
2024$8,523+5.9%
2023$8,048-0.1%
2022$8,058+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979