Skip to content

263 Jennings RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1996

Last Sale Price
$30,000
Last Sale Date
Jun 10, 1994

Property Information

Block147.99
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page130

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,193
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,200
27%
Improvement Value:$187,200
73%
Total Assessment$257,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,391+1.0%
2024$6,329+5.9%
2023$5,977-0.1%
2022$5,985+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 5184, Page 601

Property Sale

Sale
$16,000
DeedBook 4310, Page 91