Skip to content

63 Holly StreetManahawkin, NJ 08050

Built 1988

Last Sale Price
$137,001
Last Sale Date
Oct 26, 1988

Property Information

Block150.01
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page132

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,232
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,800
35%
Improvement Value:$139,100
65%
Total Assessment$213,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,311+1.0%
2024$5,260+5.9%
2023$4,967-0.1%
2022$4,973+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$137,001
DeedBook 4727, Page 187

Property Built

Built

Year Built: 1988