Skip to content

26 Windward DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 12, 2024

Property Information

Block158
Lot10.40
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page131

Building Details

Building Class37
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningMU
Sq Footage1,895
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,000
20%
Improvement Value:$204,400
80%
Total Assessment$256,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,366+1.0%
2024$6,305+5.9%
2023$5,954-0.1%
2022$5,961+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$400,000
Sq Ft1,895DeedBook 19356, Page 576Recorded4/19/2023

Property Sale

Sale
$259,525
DeedBook 11940, Page 1116

Property Built

Built

Year Built: 2004