Skip to content

110 Windward DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 2015

Property Information

Block158
Lot10.77
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page131

Building Details

Building Class37
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningMU
Sq Footage1,895
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,000
21%
Improvement Value:$201,100
79%
Total Assessment$253,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,284+1.0%
2024$6,224+5.9%
2023$5,877-0.1%
2022$5,885+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$255,000

From:

To:

Sq Ft1,895DeedBook 15981, Page 1Recorded1/9/2015

Property Sale

Sale
$253,500
DeedBook 14578, Page 826

Property Sale

Sale
$238,200
DeedBook 12098, Page 538

Property Built

Built

Year Built: 2004