Skip to content

10 Ocean Breeze CourtManahawkin, NJ 08050

Built 2004

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Feb 25, 2011

Property Information

Block158
Lot9.23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page131.

Building Details

Building Class37
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningMU
Sq Footage1,952
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,000
21%
Improvement Value:$210,700
79%
Total Assessment$266,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,622+1.0%
2024$6,558+5.9%
2023$6,193-0.1%
2022$6,201+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$335,000
DeedBook 12520, Page 1432

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$550,000
DeedBook 11896, Page 1043