Skip to content

60 Marguerite LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 1, 2003

Property Information

Block159.01
Lot521
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,304
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,500
38%
Improvement Value:$278,000
62%
Total Assessment$447,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,111+1.0%
2024$11,004+5.9%
2023$10,391-0.1%
2022$10,404+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015