Skip to content

1294 Paul BlvdManahawkin, NJ 08050

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2012

Property Information

Block159.03
Lot449
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class15
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,329
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
76%
Improvement Value:$63,500
24%
Total Assessment$269,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,702+1.0%
2024$6,637+5.9%
2023$6,267-0.1%
2022$6,275+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967