Skip to content

47 Mary Jeanne LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1986

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
May 30, 2001

Property Information

Block159.03
Lot474
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class16
Description3SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,656
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,000
58%
Improvement Value:$173,700
42%
Total Assessment$410,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,198+1.0%
2024$10,099+5.9%
2023$9,536-0.1%
2022$9,549+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 10518, Page 1130

Property Built

Built

Year Built: 1986