Skip to content

32 Mary Jeanne LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2022

Last Sale Price
$590,000
Last Sale Date
Jul 23, 2012

Property Information

Block159.03
Lot481
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,308
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
31%
Improvement Value:$453,700
69%
Total Assessment$660,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,390+1.0%
2024$16,232+48.8%
2023$10,909-0.1%
2022$10,923+1.4%
Property History
Sales3

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$590,000
DeedBook 15278, Page 495

Property Sale

Sale
$308,000
DeedBook 12366, Page 1812

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 5442, Page 249