Skip to content

1315 Paul BlvdManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Oct 31, 2003

Property Information

Block159.04
Lot437
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,658
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
37%
Improvement Value:$346,200
63%
Total Assessment$552,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,721+1.0%
2024$13,588+5.9%
2023$12,831-0.1%
2022$12,848+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 11809, Page 140