Skip to content

1510 Paul BlvdManahawkin, NJ 08050

Built 2023

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 25, 2025

Property Information

Block159.04
Lot526
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page145

Building Details

Building Class19
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,727
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$224,300
24%
Improvement Value:$712,300
76%
Total Assessment$936,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,256+1.0%
2024$23,031+310.4%
2023$5,612-0.1%
2022$5,620+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$450,000

From:

To:

DeedBook 16463, Page 1045Recorded7/29/2016