Skip to content

24 Howard DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2022

Last Sale Date
Jul 29, 2022

Property Information

Block159.05
Lot584
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page145

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,152
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,400
32%
Improvement Value:$438,900
68%
Total Assessment$645,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,023+1.0%
2024$15,868+215.5%
2023$5,029-22.7%
2022$6,503+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2022