Skip to content

29 Myrtle DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2015

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Jun 20, 2013

Property Information

Block163
Lot419
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,648
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
51%
Improvement Value:$206,000
49%
Total Assessment$420,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,446+1.0%
2024$10,345+5.9%
2023$9,769-0.1%
2022$9,781+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 15565, Page 1511