Skip to content

323 Morris BlvdManahawkin, NJ 08050

Built 2014

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 18, 2013

Property Information

Block163
Lot423
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class18
Description3SF/BIG
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,240
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$235,400
41%
Improvement Value:$336,100
59%
Total Assessment$571,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,190+1.0%
2024$14,053+5.9%
2023$13,270-0.1%
2022$13,287+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014