Skip to content

7 Susan LaneManahawkin, NJ 08050

Owner
---
Last Sale Price
$258,000
Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block170
Lot80.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page145

Building Details

Building Class10
DescriptionBKHD/DOCK
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,500
97%
Improvement Value:$7,000
3%
Total Assessment$217,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,401+1.0%
2024$5,348+2.3%
2023$5,231
Property History

Property Sale

Sale
$258,000
DeedBook 17195, Page 1377