Skip to content

36 Robert DriveManahawkin, NJ 08050

Owner
---
Last Sale Price
$2,100,000
Last Sale Date
May 9, 2025

Property Information

Block175
Lot262
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class10
DescriptionDEMO
Dwellings0
ZoningRR2A
Sq Footage3,015
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$231,000
94%
Improvement Value:$14,200
6%
Total Assessment$245,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,088-22.8%
2024$7,886+5.9%
2023$7,447-0.1%
2022$7,456+1.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$2,100,000
Sq Ft3,015DeedBook 20061, Page 1698Recorded7/7/2025

Property Sale

Sale
$309,000
Sq Ft1,090DeedBook 17592, Page 834Recorded9/4/2019